Przejdź do głównej zawartości

Własny warzywniak w tunelu foliowym - krok po kroku

WŁASNY WARZYWNIAK- KROK PO KROKU

Jest wiele wymówek które sprawiają, że przesuwa się w czasie uprawę na działce lub w ogrodzie, wśród nich powtarzają się między innymi „to zbyt wiele pracy”, „brakuje mi czasu”, „to dla mnie zbyt trudne”. Te uzasadnienia są tylko pozorne, jednak nie stanowią nie wiadomo jakiej przeszkody. Jeśli podoba Ci się ogrodnictwo, planujesz założenie własnego warzywniak i widzisz siebie przy pielęgnacji ogrodu - warto porzucić wymówki, odważyć się i spróbować! 
własny warzywnia w tunelu foliowym to pomimo kilku trudności znacznie więcej zalet. Zdrowe i ekologiczne warzywa są na wyciągnięcie ręki, a sama uprawa nie jest skomplikowana.
Dlaczego warto założyć własny warzywniak ?

Jak zacząć?


Uprawy nie są trudne, wszystko zależy od roślin, które wprowadzimy do tunelu foliowego. Nie trzeba kupować wielkopowierzchniowego namiotu ogrodniczego pod uprawę orientalnej lub egzotycznej rośliny. Nie jest również konieczne posiadanie hektarów ziemi, ponieważ uprawy pod osłonami określane są mianem intensywnych. Oznacza to że na 1 m2 otrzymamy znacznie większy plon niż przy uprawach plenerowych na otwartej przestrzeni. Takie konstrukcje można w pełni dostosować do swoich potrzeb i dostępnych środków, ilość dostępnych wariantów sprawia że jeśli na sam początek wybierze się mały tunel foliowy i przekona do niego z czasem będzie można go powiększyć. Nawyki wyrobione w pracy wewnątrz cieplarni pozostaną, a rytm sprawi że plon będzie z sezonu na sezon coraz większy i dorodniejszy.  

Zdrowie wewnątrz tunelu 

Każda pasja, hobby lub zainteresowanie wymaga włożenie trochę wysiłku. Tak samo jest z pracą w ogrodzie. Dla porównania, ile czasu spędzasz przed komputerem, przeglądając facebooka, instagrama lub strony internetowe o zdrowym trybie życia? Pora oderwać się od monitora i przykuć swoją uwagę do aktywności w ogródku. Oczywiście jest alternatywa: zjadanie syntetycznych witamin, czekanie w kolejce do lekarzy i w dalszym ciągu tracenie dzień za dniem.

Po pewnym czasie pracy w ogrodzie, docenisz profity które niesie uprawa własnych owoców i warzyw. Oprócz świeżych i bezpiecznych plonów, w których ma się pewność że nie zostały zanieczyszczone chemicznymi środkami ochrony roślin,  aktywność na świeżym powietrzu wspomaga zdrowie. Warto wspomnieć, że również,  że jest to idealne rozwiązanie do wspólnego zacieśniania więzi z dziećmi, a przy okazji dobra zabawa, przy której zyskują wiedzę która może przydać się w przyszłości.

Ekologicznie i zdrowo 


Określanie rolnictwa ekologicznego przestarzałym mija się z prawdą, otóż jest to najprężniej rozwijająca się gałąź produkcji roślinnej. Coraz więcej osób chce być świadoma co je, skąd pochodzi plon oraz czy gospodarstwo ma certyfikaty bio, eko lub organic.  Od kilku lat kładzie się nacisk na powrót do naturalnego sposobu odżywiania i kupuje produkty uprawiane naturalnie. Ogrodnictwo uczy również odpowiedzialności, pracowitości i kreatywności. 

Pierwszy sukces 

Uprawianie warzy i owoców w tunelu ogrodniczym pozwoli Ci być niezależnym od sieciówek oraz hipermarketów. Własny ogródek na pewno umożliwi to w pewnym stopniu. Będzie też wiele okazji do dumy, po udanym sezonie kiedy dorodny plon trafi na stół. A ciesząc się efektami pracy, z czasem zrozumiesz, że to dzięki Twojej pracy ogród zmienił się w coś spektakularnego i to właśnie Twoja zasługa.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wentylacja tunelu foliowego

Wietrzenie boczne w tunelu wielowegetacyjnym Warzywa, owoce i kwiaty uprawiane pod osłonami wymagają dopasowanego do danego gatunku zacienienia i wentylacji. Latem, kiedy tunel foliowy pochłania bardzo dużo ciepła, oraz wiosną, gdy zwiększa się stopień wilgotności, właściwa cyrkulacja powietrza to podstawa do uzyskania bogatych zbiorów. Tunele foliowe posiadają różne systemy wentylacyjne, warto więc w czasie zakupu zastanowić się nad rozwiązaniem dopasowanym do potrzeb konkretnych roślin, które zamierzamy sadzić. Dzięki wentylacji ogrodnik może swobodnie wpływać na temperaturę wewnątrz konstrukcji, znacznie poprawiając wegetację roślin i chroniąc je jednocześnie przed uszkodzeniami. Sposoby wentylacji tuneli ogrodniczych Dostępne na rynku tunele foliowe zapewniają różne rozwiązania , jeśli chodzi o wietrzenie. Najczęściej spotykane i powszechnie stosowane są: Drzwi – najprostszy sposób stosowany zwłaszcza podczas upraw w małych tunelach foliowych. Otwieranie w stosownym

Sezonowy tunel foliowy

Komercyjny tunel foliowy # Tunel   # foliowy   # sezonowy  to konstrukcja używana do okrycia  # upraw   polowych, w których istotna jest zarówno  # osłona  przed deszczem, jaki i przepływ powietrza między roślinami. Te lekkie i proste w montażu  # konstrukcje  są stosowane przy plantacjach truskawek, malin, borówek, winogron, kwiatów i wielu innych roślin. Przedstawiamy nowy produkt  Krosagro , konstrukcję, która przeznaczona jest do profesjonalnych upraw  # PodOsłoną , dla sadowników i rolników stawiających na nowoczesne tunele foliowe.

Ile kosztuje tunel foliowy?

Co wpływa na koszt tunelu foliowego ? Jakie najważniejsze kryteria wpływają na koszt tunelu foliowego ? Przymierzając się do zakupu właściwego tunelu i robiąc rozeznanie wśród wszelkich dostępnych wariantów, istotnym czynnikiem jest to, aby wykonanie struktury gwarantowało długi czas eksploatacji, konstrukcja cechowała się wysoką odpornością na czynniki pogodowe, praca wewnątrz były komfortowe, a warzywa i rośliny miały zapewnione optymalne warunki do wegetacji. Choć na rynku funkcjonuje wiele produktów, które przeznaczone są do upraw pod osłonami, zaledwie kilka firm oferuje namioty ogrodowe, które spełniają powyższe kryteria.  Cena tunelu foliowego Jest kilka wyznaczników, które określają cenę tuneli rolniczych i ogrodniczych. Koszt zleży w głównej mierze od: Wymiaru tunelu ogrodniczego – długość i szerokość. Im więcej elementów składa się na konstrukcję stelażu, tym większy koszt. Wraz ze wzrastającą liczbą słupków, łuków i łączników, równomiernie rośn